Smolany - czas Łaski. Świadectwo Ady

 

    

   

Miało być niekomfortowo, ciężko – tak miało być…  Bo tak od jakiegoś czasu było w moim życiu.

Zmaganie się z sobą na modlitwie. Setki telefonów z pracy. Dyżury porządkowe, do tego sterty talerzy do zmywania… taki był plan. Na pewno nie miała być to oferta ALL INCLUSIVE. Zmęczona codziennymi domowymi obowiązkami, pracą zawodową, utrudzona doświadczeniem lęku o przyszłość, o zdrowie męża, dzieci … jechałam do Smolan. Jechałam z przekonaniem, że jedyną rzeczą której mi potrzeba do życia to WIARA. Już tak długo byłam na pustyni … tak bardzo pragnęłam ZAUFAĆ i w końcu przestać kontrolować wszystko i wszystkich dookoła.

   Natchniona nocną rozmową z Dorotą, Arkiem i Kubą, gdzie odarłam moich przyjaciół ze złudzeń i opowiedziałam o mojej pustce, zaczęłam wołać w sercu: Jezusie Synu Dawida ulituj się nade mną!!! Panie przymnóż mi wiary!!! Przemień moje życie!!! Tak bardzo pragnę być Twoja!!! Wołałam tak każdego dnia. Jezus przychodził do mnie ze swoją łaską – już nie był tak odległy i nieobecny. Czułam jak wyzwala mnie z paraliżującego lęku o dobra doczesne, jak otwiera oczy na drugiego człowieka. Telefon milczał, sterty talerzy do zmywania nie były już problemem a i był czas na kawę, czas z przyjaciółmi i kąpiel w przepięknym suwalskim jeziorze. Pan Bóg błogosławił każdego dnia.

   Rekolekcje dobiegły niestety do końca jednak ja czułam się przepełniona pokojem, energią, wypoczęta jakbym wracała z wakacji życia. Oferta Rekolekcji w Smolanach była jednak atrakcyjniejsza niż ALL INCLUSIVE.

    Dziś już zmagam się na nowo z moimi licznymi obowiązkami w domu i w pracy i niejednokrotnie niedomagam jako mama i żona. Klękam na modlitwie znużona i zmęczona, lecz nie mam w sercu tego lęku co paraliżuje i zamraża serce, bo wierzę że Jezus ma dla mnie i mojej rodziny plan – DOBRY PLAN. Dziś widzę też, jak wiele cudów małych i dużych ma miejsce w moim życiu. A w sercu noszę pieśń rekolekcyjną:

"Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych Jezu Zmartwychwstały ze śladami męki.Ty jesteś z nami, poślij do nas DuchaPanie nasz i Boże uzdrów nasze życie".

Pan Bóg jest miłosierny i nieskończenie dobry. Chwała Panu !!!

Ada


Logowanie